[email protected]

+420 602 118 299

Technologie

TopteZadarmo.cz/Technologie

Naše speciální hořáky na topné oleje lze namontovat do každého kotle na tuhá paliva, přičemž spalují všechny topné oleje. Hořáky nabízejí výkon 24-59 kW, 60-120 kw, 60-240 kw až po 600 kw, který se dá regulovat, a fungují v automatickém režimu – plamen hlídá fotobuňka.

Naše hořáky mají označení CE. To dokládá, že výrobek byl posouzen před uvedením na trh Evropského hospodářského prostoru a splňuje tedy všechny požadavky na bezpečnost, zdravotní nezávadnost a ochranu životního prostředí. Mohou tak být uvedeny na trh v kterékoli zemi Evropského hospodářského prostoru (kromě členských zemí EU také na Islandu, v Lichtenštejnsku a Norsku).

hořák - topte zdarma
kotel - topte zdarma
hořák - topte zdarma

Široké využití

Hořáky jsou navrženy tak, aby byly energeticky účinné a šetrné k životnímu prostředí. Spalovány mohou být různé typy olejů, a to za plně automatické kontroly hoření a unikátní technologie spalování. Zařízení mají široké využití v integrovaných systémech s výměníkem tepla, stejně tak ve velkých a malých průmyslových a užitkových kotelnách, natíracích strojích a autodílnách provádějících vypalování laků. Exhalace odpovídají evropským normám a jednotka je přezkoušena úřadem ochrany životního prostředí.

NÍZKÁ SPOTŘEBA

Hořák využívá pro spalování a vstřikování oleje speciální trysku za stejnoměrného použití stlačeného vzduchu a primárního vzduchu. Topný olej dosáhne dostatečného rozstřikování na hranici tlaku vzduchu, který začíná jen na 0,05 MPa. Díky tomu má jednotka nízkou spotřebu energie a nízkou hladinu hluku, protože nepotřebuje žádné vysoké tlakové zařízení.

ŠETRNÉ K PŘÍRODĚ

Stabilní plamen, vysoká spalovací efektivita a šetrnost k životnímu prostředí, i to nabízejí zmiňované hořáky. Využívají cyklonový a přímý tok zároveň, a dosahují relativně dostačující koncentrace paliva díky dobrému mísení paliva a spalovacího vzduchu, naproti tomu cyklon způsobuje opakovaný přítok horkého plynu, zlepšující stabilitu plamene. To zajišťuje efektivní a kompletní spalování a nízkou hladinu znečištění, která vyhovuje většině ekologických nařízení.

bezpečně a spolehlivě

Hořáky využívají prvotřídní kontroly plamene a bezpečnostního čidla spalování, provádějícího plně automatickou kontrolu, která zahrnuje dodávku vzduchu, zážeh, vstřikování paliva, spalování, systém zastavování a restartu tak, aby hořáky splnily přísné nároky na bezpečnost. Pokud je zjištěno potenciální riziko, je systém automaticky zastaven.

Co budete potřebovat?

1.

Kotel

Je možné použít prakticky všechny kotle na tuhá paliva. Záleží jen na Vás a Vaší zručnosti, zda dokážete hořák přidělat. Samozřejmě po dohodě zajišťujeme také montáž. Sami jsme otestovali připojení na kotel VIADRUS U22 a litonový DAKON. Samozřejmě je možné využít také přímo olejových kotlů. Například Viadrus G300. Samozřejmě je vhodné, aby kotle byly litinové.

Viadrus G300

Viadrus U22

Dakon

2.

Olej

Náš hořák dokáže spalovat většinu druhů olejů. Jaké oleje se dají použít se podívejte na tomto videu. Použít můžete fritovací olej, vyjeté motorové oleje a další druhy.

3.

Kompresor

K hoření je zapotřebí dodávat hořáku vzduch. K tomu je zapotřebí kompresor, který dokáže dodávat 60l za minutu a tlak do 2 barů. Kompresor můžete využít vlastní nebo nabízíme membránový kompresor. Elektrický příkon 250W. Tento kompresor je vhoný k námi dodávaným hořákům.